sestdiena, 2011. gada 3. decembris

Sveiciens decembrī.

Tāds ziemīgs mēnesis, bet pagaidām tik domās, jo dabā nekādas pārmaiņas no novembra nav notikušas, kā tik tumšie garie vakari nākuši klāt!! Un šodien mazliet vēsāks kļuvis..
Bet man patīk, vakaros aizdegt svecītes, vispār tas ir tāds brīvais laiks sev un ģimenei, un kā jau visās mājās -sākas lielais Ziemassvētku gaidīšanas laiks!!
 Opa lielais pirkums šodien mazdēlam gana ziemīgs..

Atbraucot no Ērgļiem, izskrienot laukā ar fotoaparātu pa sētu, kādas "gatavošanās ziemai" bildes jau ieguvu, bet nedaudz... Jo arī saimniecībā ir tāds klusi mierīgais laiks, ikdienas zināmie darbi, kas jādara un vēl šo to pielabot, šo to no jauna izveidot... apmēram tā ... :):)
 Daži kambari iegūst jaunas durvis, citas tikai slēdzenes...
Vēl gan nav pabeigts darbiņš pie duravām...Vistu saimei gan būs elegants ankambaris, kur aukstākos ziemas mēnešus aizvadīt...
..aiz stiklotām durtiņām..un gaišām lampiņām..siltumam..

Skraidot pa saimniecības ēku, mūsmājās gan viņu iegājies saukt par dzelžu kūti, nevarēju nenobildēt opa jauno :), bet patiesībā, Jūs jau pēc bildes redziet un saprotiet senas un vecas, bet no lūžņiem paglābtas graudu maļamās dzirnavas..
Ir mums vēl viens jaunlaiku maļamais aparāts, bet tas ir ar mazu ietilpību, bet toties šinī aparātā ietilpst ~50kg graudu uzreiz, bet troksnis gan viņam ir gana atbilstīgs un neizturami skaļš..:))


Šādi tādi remontdarbi, piemēram, lielā vēja pūtiena -apgāztā teļaploka sēta..


..un te siena ruļļu vedamās redeles palikušas bez riepas..
..metināms darbiņš..


Pamazītiņām pamazītēm Jaunais dīķis pildās ar ūdeni, bet eh un ah cik daudz vēl vajag!!!


Tas jau ir cilvēka dabā, gribu šito un gribu to, šeit, tagad un tūlīt!! Man tā ar ūdenstilpni, bērnam gribas trakoti ziemu ar daudz, daudz sniega.. 

Jā, vienā rītā pamosties un paveroties laukā pa logu -ieraudzīt, kā no debesīm lēnām lidinās lejā daudz sniegpārsliņu!!
Gaidīsim to brīdi!!! Un priecāsimies par esošo!!!


2 komentāri:

  1. Tas tiesa! Lauku sētā darbi ir neapdarāmi, viens cauri, kad uzrodas otrs vietā!
    Man slēpes arī gaida sava uznāciena kārtu:D:D

    AtbildētDzēst
  2. Gaidīsim! Pacietīgi un rāmi gaidīsim tās lielās, leknās sniegpārslas! Un cerēsim, cita starpā, ka tās pirms Ziemassvētkiem mūs iepriecinās!

    AtbildētDzēst